Druhy medu

Jarní med

Květový med

Květový med je medem mnoha jmen, například jarní, luční či zmíněný květový. Svůj původ má v květinách kvetoucích na jaře a v létě. Vyznačuje se světlou barvou a lahodnou chutí, která se může podstatně lišit podle toho, z kterých květin med převládá.

Cena: 120 Kč

Balení: 1 kg

Lesní med

Lesní med

Lesní med včely nosí převážně během parného léta v době kvetení lesní flóry a přemnožení mšic. Med je význačný svou charakteristickou chutí a tmavým zabarvením.

Cena: 120 Kč

Balení: 1 kg

Pastovaný med

Pastovaný med

Proces pastování spočívá v občasném pravidelném míchání v době krystalizace, díky čemuž se v medu utvoří drobné krystalky namísto velkých tvrdých krystalů. Výsledkem je med jemné konzistence podobné máslu, výtečný například pro namazání na pečivo a pro děti.

Cena: 120 Kč

Balení: 1 kg


Ostatní včelí produkty

Svíčky z včelího vosku

Svíčky

Svíčky z včelího vosku jsou příjemnou alternativou k parafínovým svíčkám. Vosk má sám o sobě příjemnou vůni a vydrží hořet déle než běžné svíčky.

Surový propolis

Propolis

Propolis je látka, kterou včely využívají jako přirozené antibiotikum. Připravit lze např. propolisové máslo, které je výborné na ošetření drobných popálenin při vaření, puchýřů či oděrek.

Matečníky na rámku

Chov matek

Vysoce odbornou ale z hlediska udržení kvalitního chovu nezbytnou každoroční činností je chov matek z umělých matečníků. Ty jsou potom zárukou dobrých výnosů a vlastností včel v příštích letech.


Pro včelaře

Kolegům včelařům nabízíme k nákupu roje a oddělky pro rozšíření chovu. Pro bližší informace prosím zavolejte nebo poštele SMS (viz sekce Kontakt).